تبلیغات
پاسخگویی به مسائل دینی خواهران - با همسر خود از لحاظ مقاربت جنسی مشكل دارم.
پاسخگویی به مسائل دینی خواهران
« خواهران خوبم بیاییم همه با هم پرسشگری را امتحان كنیم »
با سلام،به وبلاگ ما خوش آمدید دوست عزیز.

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 دی 1390
پرسش:
اگر شخصی با همسر خود از لحاظ مقاربت جنسی مشكل داشته باشد، یعنی طرف مقابل نسبت به او سرد و بی تفاوت باشد، مثلاً مرد نسبت به زن خود بی اهمیت باشد، آن زن چگونه باید خودش را مهار كند؟

پاسخ:

اهمیت مسائل 

جنسیمسائل جنسی در زناشویی نقش مهمی را بازی می كند و داشتن روابط جنسی مطلوب از ضروریّات هر خانواده می باشد زیرا غرایز جنسی موتورِ بقای آدمی است كه اگر به بیراهه برود، موجب سقوط انسان خواهد شد. باید دانست. كه سر كلافِ سر در گمِ برخی از مشكلات زن و شوهرها به روابط جنسی آنها مرتبط است و به همان اندازه سردی روابط جنسی شان به روابط تلخ و گله آمیز روز ربط دارد.

ارزیابی عملكرد جنسی

برای تشخیص صحیح علت این مشكل، لازم است بررسی دقیقی از مشخصات شوهر شما و روابط متقابل شما و شوهرتان به عمل آید. این مشخصات شامل: اطلاعات اجتماعی از قبیل: وضعیت تأهّل (مدت تأهّل)، وضعیت تحصیلی شوهر، تاریخچة شغلی، وضعیت شغلی كنونی تاریخچة روانی و عوامل شخصیتی و ارتباطی، بررسی از عملكرد جنسی فعلی، بررسی عوامل پزشكی مربوطه (شامل اختلاف عصب، بیماری عروقی، نقص هورمونی و به طور كلی تاریخچة طبی عمومی) و غیره، بنابراین در چنین مواردی به مشاوره جنسی نیاز است.

ناتوانی جنسی مردان

ناتوانی جنسی مردان به دو نوع اولیّه و ثانویه تقسیم می شود. در نوع اول مردِ دچار ناتوانی، هیچگونه تجربه جنسی موفق و نعوظ كافی برای مقاربت جنسی را با همسر خود تجربه نكرده است. در نوع ثانویه مردِ مبتلا، ازدواج كرده و تجربیات موفقی در روابط جنسی با همسر داشته است، امّا اكنون ناتوان از مقاربت سالم است. علت ناتوانی جنسی ممكن است، عضوی یا روانی و یا تركیبی از هر دو باشد. در اكثر موارد چه در مردها و چه در زنها سردی جنسی مربوط به عوامل روحی ـ روانی می باشد. افكار دوران طفولیّت، ترس و اضطراب، كشمكش های روحی، افسردگی و علل روحی دیگر ممكن است سبب ناتوانی جنسی در مرد شوند. 

گرفتاری شغلی نیز گاه موجب ناتوانی جنسی می شود. برخی عوامل از قبیل: وجدان اخلاقی سختگیر، احساس گناه، احساس بی كفایتی یا احساس نامطلوب بودن به عنوان شریك جنسی، خستگی شدید، كارهای زیاد فكری و جسمانی، سن، عدم نظافت و تمیزی همسر و... می توانند موجب ناتوانی جنسی شوند. بین زوجهای جوان، ناهماهنگی زناشویی و مشكلاتی كه در روابط متقابل رخ می دهد، شایع ترین دلیل بر قطع فعالیت جنسی گزارش شده است. عواملی مثل عدم وفاداری و احساس گناه همراه آن می تواند به كاهش تمایل منجر شود، فقدان محبت و صمیمیّت و احترام در روابط زناشویی، می تواند حداقل در همان رابطه موجب اختلال كنشی جنسی شود.

 انتظارات غیرمنطقی در مورد ایجاد اوج لذّت جنسی یكی دیگر از عوامل ارتباطی است كه ممكن است در توانایی جنسی تأثیر داشته باشد. میزان تفاهم یا عدم تفاهم در موضوعاتی از قبیل ارتباط جنسی، ارتباط با دوستان و بستگان، تأمین مالی خانواده و غیره از عوامل ارتباطی هستند كه بر كاهش میل جنسی تأثیر می گذارند. خلاصه بسیاری از عوامل ممكن است دست به دست هم بدهند و یك مرد را دچار ناتوانی جنسی سازند.(1)

هماهنگی و رضایت زناشوییازدواج ارتباط پیچیده ای است كه برای اخذ نتیجه مطلوب از آن باید هماهنگی و تطابق در تمام شئون آن حكمفرما باشد. نشاط و خوشحالی در ازدواج خود به خود به وجود نخواهد آمد. گنجینه ای نیست كه بخشیده شود بلكه هدفی است كه باید به آن نایل شد. بنابراین هر چیز كه به هنر زناشویی كمك می كند، شایسته دقت و تعمق می باشد.
در هماهنگی طرفین عوامل زیادی دخالت دارد مثل شخصیت، وضع روحی، سازگاری نسبت به یكدیگر، وضع اجتماعی و اقتصادی و بالاخره روابط فامیلی و غیره. باید دانست همانطوریكه روابط جنسی نامطلوب باعث نارضایتی های مهمی در زناشویی می شود به همان ترتیب سایر ناهماهنگی ها ممكن است توازن جنسی را به هم بزند. زن و شوهری كه در روابط شخصی خود با هم سازگار بوده و خوشحال و مسرورند ممكن است از بعضی ناهماهنگی ها كه در زندگی زناشویی آنها بوجود می آید، چشم بپوشند ولی همین موضوع ممكن است در افرادی كه ناسازگاری و كشمكش های دیگر در زندگی زناشوئیشان موجود است، منجر به عواقب وخیمی گردد.(2)

جایگاه عشق

 در زندگی زناشوئیهدف افراد از ازدواج، امنیّت عشق و دوستی، ارضاء میل جنسی و ایجاد خانه و خانواده است. بدون وجود عشق عمیق هیچگونه روابط زناشویی مطلوبی بین زن و شوهر به وجود نخواهد آمد. بدون عشق، خوشحالی و سرور بی معنی خواهد بود. دوستی بر پایة عشق استوار می گردد. گاهی اوقات ممكن است افرادی را دوست بداریم، تنها به این دلیل كه آنها احتیاجات و امیال ما را ارضاء می كنند. عشق كامل متضمّن علاقه كامل به راحتی و آسایش طرف مقابل می باشد. دو عاشق حقیقی میل دارند كه احتیاجات جسمی و روحی همدیگر را درك كنند و با همدلی و همدردی در كمك و یاری یكدیگر بكوشند و با هم به رشد و تكامل دست یابند. مواظب یكدیگر باشند و جسم و روح خود را متحد سازند. زن و شوهر باید به طور كلّی علاوه بر یكدیگر، خیلی از چیزهای یكدیگر را هم دوست بدارند، در خیلی از تجربیات باید شریك و سهیم یكدیگر باشند. باید به افكار و عقاید هم احترام بگذارند و خلاصه در مسیر زندگی موافق و سازگار گام بردارند.(3)

برخورد زنانه با رابطة جنسی

به تفاوتهای جنسیتی زن و مرد توجه كنید. واقعیّت این است كه جنس های مخالف جذب یكدیگر می شوند. وقتی با همسرتان هستید تا حد امكان زنانه ظاهر شوید. سعی كنید نرم، ملایم، آرام، ظریف و پذیرنده باشید. هر چه بیشتر رفتار زنانه داشته باشید، میل جنسی بیشتری ایجاد می كنید و برای شوهرتان جذاب تر به نظر می رسید. به جای این كه شفاهی و با كلام، میل جنسی تان را به شوهرتان انتقال دهید، با رفتارتان این كار را بكنید. بگذارید لحن صدا و حالت بدنتان آن را نشان دهد. نیازی به طرح علنی موضوع نیست. ببینید میان شما و همسرتان چه سیاستی مؤثر واقع می شود. تفاوتهای جنسیتی شدید، همبستری را جذاب تر می كند و لذا به جای آنكه دنبال یگانگی و همانندی بروید، به ویژگی های منحصر به فرد یكدیگر توجه كنید. تنها با زنانه ظاهر شدن شما است كه مردانه بودن شوهرتان خودی نشان می دهد.(4)

قوانین طلایی سعادت در زناشویی

با همسر خود همانطور رفتار كنید كه میل دارید او با شما رفتار كند. از احساسات یكدیگر مطلّع بوده و به احتیاجات دیگری توجه داشته باشید. ببخشید همانطوركه میل دارید بخشیده شوید. از اهانت، بی احترامی، تحقیر و بی وفایی بپرهیزید همانطوریكه میل دارید همسر شما پرهیز كند. مراتب فوق اساس روابط انسانی به شمار می رود و اگر شما آن ها را به عنوان قوانین اساسی، پایة روابط زناشویی خود قرار دهید، امید موفقیّت برای شما خیلی زیاد خواهد بود.(5)پاورقی:

1. اسلامی نسب بجنوردی، علی، بهداشت و درمان های جنسی انسان انتشارات خورشید، 1377، ج1، فصل های 19 و 28 و 35.
2. هانا استون و ابراهام استون، پاسخ به مسائل جنسی و زناشویی، ترجمه: دكتر طراز الله اخوان، تهران، ارغوان، 1379، چاپ پنجم، صص 248 و 245.
3. همان، صص 338ـ337.
4. لورادویل، زن و اسپرده، ترجمه مهدی قراچه داغی، تهران، نشر پیكان، 1380، ص 179.
5. پاسخ به مسائل جنسی و زناشویی (پیشین)، ص 342.ارسال توسط پاسخگوی خواهران
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس