تبلیغات
پاسخگویی به مسائل دینی خواهران - پوشش كامل موجب جلب توجه نیست؟
پاسخگویی به مسائل دینی خواهران
« خواهران خوبم بیاییم همه با هم پرسشگری را امتحان كنیم »
با سلام،به وبلاگ ما خوش آمدید دوست عزیز.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 14 خرداد 1390
پرسش:

سلام از فردی شنیدم كه اگر بدانیم كه مرد نامحرمی چشم چران است باید تمام بدن و چهره را از او بپوشانیم. اگر مثلا الان كسی این كار را در تهران انجام دهد موجب جلب توجه نمی شود.؟و یا اینكه مگر خود پیامبر نفرمودند كه در دین از ما پیشی نگیرید. و آیا این پیشی گرفتن از ایشان نیست. و ما چطور می توانیم بفهمیم كه چه كسانی این گونه اند.

پاسخ:

سلام به شما
دوست عزیز زن باید بدن و موی خود را از نامحرم - چه در نماز و چه در غیر آن - بپوشاند؛  و در این قسمت چه بدانیدنامحرم نگاه می كند و چه ندانید فرقی نمی كند اما لازم نیست گردی صورت و دست‏ها و پاها را تا مچ بپوشاند. حال اگر علم دارید كه نامحرم به پاها یا صورت و دست‏های شما نگاه می‏كند - چه در حال نماز چه در غیر آن - لازم است آنها را هم بپوشانید و انسان باید گوش به فرمان خداوند باشد و این كه مردم چگونه قضاوت می كنند ملاك نیست.
و این دستور شرعی است كه مجتهدین با توجه به كتاب و سنت اتخاذ كرده اند و پیشی گرفتن از خدا و رسول نیست بلكه تبعیت است. و در تهران هم چنانچه خانمی مو و روی خود را كاملا باز نگذارد و آرایش نكند معلوم نیست كه مورد توجه نامحرم قرار گیرد.ارسال توسط پاسخگوی خواهران
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس